7. ročník soutěže Finanční gramotnost

Celostátní kolo

Blahopřejeme žákům obou kategorií k postupu do celostátního kola, výbornému umístění a reprezentaci Plzeňského kraje. Finále soutěže se uskutečnilo v zajímavých prostorách historického areálu benediktinského opatství EMAUZY v Praze, který je současně konkrétní připomínkou odkazu Karla IV., nejvzdělanějšího panovníka své doby.Finále již tradičně zahájil Miroslav Singer, guvernér České národní banky.

• 4. místo v ČR - tým 1. stupně: Adéla Vlková, Veronika Soukupová, Rosalie Hynešová
  • 7. místo v ČR - tým 2. stupně: Antonín Plevač, Libuše Plevačová, Barbora Duchková

V posledních dnech se žáci z naší školy zúčastnili 7. ročníku soutěže Finanční gramotnost. Ti nejlepší postoupili do dalších kol až se 3 zástupci z druhého a 3 z prvního stupně , s velkou pomocí paní učitelky Sýkorové, probojovali do celostátního kola soutěže. Adéla, Veronika a Rosalie,  Barča, Libka a Tonda se tvrdě učili, aby pak 26. 4. v Praze, v historickém benediktinském opatství EMAUZY změřili své znalosti finanční gramotnosti s finalisty ostatních krajů ČR. Výsledky byly těsné, rozhodovala převážně rychlost a i přesto se Adéla, Veronika a Rosalie umístily na 4. místě a naši zástupci z druhého stupně na 7. místě. Oficiálně jsme sice nevyhráli, ale odcházeli jsme jako vítězové.
Libuše Plevačová, IX. A

Žáci naší školy se již pošesté zapojili do celostátní soutěže Finanční gramotnost. V období září až prosinec soutěžilo 54 623 žáků a studentů základních a středních škol z celé ČR. Soutěž je uspořádána pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana, místopředsedy Senátu Parlamentu ČR Zdeňka Škromacha, ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, náměstka MŠMT ČR Jaroslava Fidrmuce, 9 krajských hejtmanů a Adriany Krnáčové, primátorky Hlavního města Prahy.
Soutěž FG je určena všem žákům 1. a 2. stupně základních škol a žákům všech středních škol v těchto základních tematických okruzích:

• informační gramotnost
  • peněžní gramotnost
  • cenová gramotnost
  • rozpočtová gramotnost
  • právní gramotnost
  • ochrana spotřebitele.

Okresní a krajské kolo

V únoru a březnu se vybraní žáci 1. a 2. stupně zúčastnili okresního a krajského kola, žáci svoje kategorie vyhráli a postoupili do kola celostátního. Blahopřejeme.

• Tým 1. stupně: Adéla Vlková, Veronika Soukupová, Rosalie Hynešová a náhradník Petr Brožek
  • Tým 2. stupně: Antonín Plevač, Libuše Plevačová, Barbora Duchková a náhradnice Anna Nývltová

Školní kolo

Školního kola soutěže se zúčastnilo 39 žáků 1. stupně, kteří odpovídali online na 15 otázek v časovém limitu 30 minut.

Nejúspěšnější žáci 1. stupněTřídaPočet bodů
1.Adéla Vlková5. B14 bodů
2.Rosalie Hynešová5. B12 bodů
3.Veronika Soukupová5. A12 bodů
4. Petr Brožek5. B11 bodů

Školního kola soutěže se zúčastnilo 57 žáků 2. stupně, kteří odpovídali online na 17 otázek v časovém limitu 30 minut.

Nejúspěšnější žáci 2. stupněTřídaPočet bodů
1.Anna Nývltová9. A15 bodů
2.Antonín Plevač9. A15 bodů
3.Aneta Fürstová9. A14 bodů
Libuše Plevačová9. A14 bodů
Barbora Duchková9. A14 bodů
Eliška Rohrerová9. A13 bodů

Blahopřejeme vítězům a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole v lednu.