Code Week 2016

Stejně jako v předchozích letech se i letos žáci a učitelé 10. ZŠ připojují k celoevropskému týdnu programování CodeWeek 2016.  V týdnu od 17. - 21. října 2016 se žáci i učitelé zapojili do aktivit, které pro ně připravili vyučující informatiky:

• Programování hrou
  • Vizuální/blokové programování
  • Rozšířená (augmented) realita
  • Roboti
  • iBobr
  • IT fitness test

Za aktivní zapojení obdržela naše škola od pořadatelů certifikát.

Informace o CodeWeek naleznete na webových stránkách.

Ozobot – malý, ale šikovný

Ozobot je interaktivní robotická hračka vhodná pro děti od 8 let, pomocí které si vyzkoušíte rychlé a snadné programování pomocí ozokódů nebo intuitivního editoru OzoBlockly. Rozvíjí kreativitu, logiku, učí základy programování a robotiky. Žáci naší školy ji mohou využívat nejen v rámci výuky informatiky.

Nejen v úterý 18. 10. 2016 od 14:00 hodin se učitelé, žáci a rodiče přesvědčili, že programování může být zábava. Práci s ozobotem se vyzkoušelo 92 zájemců (pro velký zájem jsme setkání nakonec rozdělili do více dnů).

Setkání spolupořádala 10. ZŠ a GEG Plzeň.