Den bezpečnějšího internetu 2015

Také letos se žáci naší školy zapojili svými aktivitami do Dne bezpečnějšího internetu 2015 (SID 2015). Letošní Safer Intenet Day provází motto: "Vytvořme společně lepší internet".

• Uspořádali jsme besedy pro žáky 1. a 2. stupně zaměřené na bezpečné chování v kyberprostoru.
  • Žáci 1. stupni pátrali po tom, jakou digitální stopu zanechávají po sobě na internetu. Využili jsme materiály projektu In-generation a velmi pěkná videa vytvořená v letošním kole  projektu Webrangers. Seznámili se s problematikou tvorby normální a digitální stopy, pracovali ve dvojicích a vyzkoušeli si také sestavit pravidla chování na internetu.
  • Žáci VII. A, VIII. A a VIII. B diskutovali o vztahu současné generace a internetu, ve sdílených dokumentech společně vytvářeli prezentace zaměřené na problematiku zveřejňování skupinových fotografií, sdílení GPS polohy apod. Seznámili se i s možností bezpečné komunikace s žáky celého světa prostřednictvím Mystery Hangout.