Den bezpečnějšího internetu 2016

Podobně jako v předchozích letech se i letos žáci naší školy zapojí svými aktivitami do Dne bezpečnějšího internetu 2016 (SID 2016). Letošní Safer Intenet Day provází motto: "Zahrajte svůj part pro lepší internet".

Žáci VII. B diskutovali o možnostech, které nabízí v současné době internet. Vše zpracovali pomocí slovních mraků:

Žáci IX. A v rámci diskuse navázali na Program Schools@Google, v rámci kterého navštívili pobočku českého Googlu v Praze. Během interaktivního workshopu se seznámili se světem online technologií, naučili se také základy internetové bezpečnosti, zjistili možnosti kariérního uplatnění v technologických firmách.

Celoevropská akce Den bezpečnějšího internetu probíhá vždy druhý den druhého týdne druhého měsíce v roce, letos v úterý 9. února 2016.  Pořádá ho síť INSAFE/INHOPE s podporou Evropské komise. Jeho cílem jsou akce věnované bezpečnějšímu a odpovědnějšího využívání on-line technologií a mobilních zařízení zejména u dětí a mladých lidí. Problematika online safety se v poslední době značně posunula z pozice “bezpečnějšího“ internetu k “lepšímu“ internetu.