E-Twinningový projekt I love Fun Math

Žáci VI. B se v letošním školním roce zapojují do mezinárodního projektu eTwinning. Společně s žáky z Rumunska, Turecka a Itálie spolupracují na projektu s názvem I love Fun Math. Cílem projektu je společné vytvoření e-knihy, která bude obsahovat matematické hry a zajímavosti. Společným komunikačním jazykem je angličtina, všichni studenti využívají bezpečné on-line prostředí TwinSpace. Žáci budou rozvíjet kreativitu při vymýšlení zajímavých úloh, využíjí své jazykové dovednosti, zlepší si komunikace a skupinovou práci. Prostřednictvím realizace projektu žáci získají širší národní a evropské kulturní povědomí, obohatí své digitální kompetence, aktivně využijí informační a komunikační technologie.

Partnerské školy

• Școala Gimnazială ”Ion Țuculescu”, Craiova, Romania
  • Kuşadası Bilim ve Sanat Merkezi, Kuşadası, Turkey
  • Yalıntaş Ortaokulu, Mustafakemalpaşa, Turkey
  • ICS "V. Vivaldi" di Catanzaro, Catanzaro (Cz), Italy
  • Sille İlkokulu, Selçuklu, Turkey

Aktivity (září-prosinec):

About us

V úvodu žáci představili Českou republiku, město Plzeň a svoji školu, vzájemně tak mohli poznat ostatní žáky a učitele s partnerských škol. Vytvářeli vlastní avatary v aplikaci Avatarmaker a v angličtině popsali své záliby. Vše vložili na sdílenou virtuální nástěnku.

EU Code Week

V říjnu děti pracovaly v hodinách informatiky s iRobotem, toto zapojení do evropského týdne programování pak formou koláže fotografií představily ostatním a zjistily také, co zajímavého vytvořili žáci v jednotlivých školách.

Logo contest

Žáci všech zapojených škol navrhovali společně logo projektu, využívali nástroje aplikace Canva.

V nejbližších aktivitách se žáci zaměří na významné osobnosti matematiky a vytvoří kalendář pro rok 2024 (Calendar with mathematicians for 2024), vzájemně si pošlou pozdravy ze zimních prázdnin (Greetings for Winter Holiday) s přáním do nového roku prostřednictvím apliace Wakelet.