Evropský den jazyků 2014

Žáci 9. B se v pátek 26. září zúčastnili Evropského dne jazyků, jehož mottem bylo “Jazykové cestování”. Šlo o 2,5 hodinovou městskou hru s interaktivními stanicemi, kterou obsahově připravili Europe Direct Plzeň, Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže, EHMK Plzeň 2015, Alliance française de Plzen a další.

Na jednotlivých zastávkách svého putování se žákům dostalo informací o Evropské dobrovolné službě, workcampech a výměnných programech pro mládež, byli také blíže seznámeni s jazyky sousedních zemí a měli možnost si prohloubit základní vědomosti o Evropské unii. Startem a cílem akce byl Evropský dům na náměstí Republiky. Žáci byli rozděleni do dvou skupin a vybaveni Evropským pasem na jednotlivých stanovištích plnili pestré úkoly - mj. zakřížkovat navštívené místo na mapě Německa, přiřadit vlajku k členskému státu EU, správně zodpovědět kvízové otázky zacílené na jazykovou rozmanitost Evropy, přepsat své jméno do azbuky, pomocí tabletu vyluštit anglicky kódovanou šifru, vyplnit dotazník o francouzsky mluvících zemích... Všechny aktivity se uskutečňovaly v přátelském duchu spolupráce a někde i za účasti rodilých mluvčích.