Finále soutěže Domu digitálních dovedností Plzeň

I v tomto školním roce připravil Dům digitálních dovedností soutěž pro žáky všech plzeňských škol: "Vyzkoušej si být učitelem".
V 1. kole si žáci vyzkoušeli roli učitele, vytvořili výukový materiál a předvedli ho ostatním ve třídách. Do 2. kola na základě vyhodnocení svých spolužáků postoupili Max Strnad, Matěj Turek a Jáchym Lhoták. Do 2. kola se probojovalo celkem 22 prací žáků z deseti plzeňských škol.
Porota  v průběhu května hodnotila všechny práce a do finále ve středu 10. června 2015 postoupili na základě jejího rozhodnutí práce žáků naší školy.
Max, Matěj a Jáchym prezentovali své vytvořené výukové materiály před odbornou porotou v čele s náměstkyní primátora pro oblast školství a sociálních věcí Evou Herinkovou.
Konečné pořadí soutěžících, kteří postoupili do finále na základě hlasování poroty:

• 1. místo: Matěj Turek, 10. ZŠ, 8. B
  • 2. místo: Maxim Strnad, 10. ZŠ, 8. B
  • 3. místo: Jáchym Lhoták, 10. ZŠ, 8. B

Kluci si ze soutěže kromě cen (notebooky, tablety, dárky od DDD Plzeň) odnesli také zkušenost s prezentací před porotou, rodiči, novináři a dalšími soutěžícími. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Více informací zde

Práce žáků naší školy:

Všechny výukové materiály, videa, animace, hry, sdílené dokumenty, on-line nástěnky vytvořili autoři sami. Vyzkoušejte si, jak se jim to povedlo.

Kritéria hodnocení:

• grafika a originalita
  • interaktivita
  • obsah
  • uživatelskou příjemnost
  • metodiku
  • vlastní prezentace ve třídě