Finanční gramotnost 2015

Od října do prosince roku 2014 se žáci 2. stupně naší školy zapojili do 6. ročníku soutěže Finanční gramotnost. Cílem soutěže je neformálním způsobem seznámit žáky s  problematikou finanční gramotnosti, a tím působit preventivně především proti předlužení. Do školních kol 6. ročníku se v celé České republice přihlásilo 436 škol, soutěžilo 53 681 žáků.

Tematické okruhy:

• Sociální aspekty FG (Práce)
  • Informační gramotnost ve FG (Sítě a média)
  • Peněžní gramotnost (Peníze)
  • Rozpočtová gramotnost (Hospodaření domácností)
  • Cenová a investiční gramotnost (Finanční produkty)
  • FG naživo (Praktické příklady)

Krajské kolo

V březnu tým 2. stupně ve složení Martin Maxa (IX.B), Jan Štál, Tonda Plevač (oba VIII.A) a Maxim Strnad (VIII.B) reprezentoval naši školu v krajském kole soutěže. Obsadili 1. místo - blahopřejeme. Do celostátního kola postupuje jen 5 nejlepších (rozhoduje čas odpovědí v krajském kole). Kluci celkem obsadili 6. místo.

Okresní kolo

V lednu se družstvo zúčastnilo okresního kola, žáci svoji kategorie vyhráli a postoupili do kola krajského. Blahopřejeme.

Školní kolo

Soutěžící řešili celkem 14 otázek v časovém limitu 30 minut online formou ve školním kole jako jednotlivci. Hodnotila se správnost odpovědi a čas. Z každé školy utvoří tři nejlepší jednotlivci tříčlenné družstvo, které bude reprezentovat školu v následujících kolech.

Blahopřejeme vítězům a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole v lednu a únoru.