IN-Generation: mINi-projekty

V loňském školním roce se žáci naší školy zapojili do celorepublikového projektu IN-Generation, který se zaměřuje na vzdělávání žáků základních škol, jejich učitelů a rodičů v oblasti internetové gramotnosti. Více v článku zde.
Letos na podzim pokračujeme a vytváříme vlastní mINi projekty.

Ve středu 17. prosince zavítala do naší školy návštěva z projektu IN-Generation. Paní Martina Vošahlíková ze společnosti European Leadership & Academic Institute přivezla za vítězné mINi projekty dárky a diplomy pro třídu VII. A a VIII. B.
Před předáváním cen jsme si paní Martinu vyzkoušeli pomocí vytvořené sady zaměřené na Digitální zařízení.

A pak už si obě třídy přebraly své ceny: reproduktor RAIKKO Mobile!Sound Touch s dotykovým panelem a diplomy. Děkujeme.

Využívej stávající IN-Generation “jinde a jinak”

Žáci VII. A třídy připravili sadu vlastních flashových kartiček v on-line aplikaci Quizlet zaměřenou na téma Digitální svět. V rámci hodiny informatiky se děti rozdělily do skupinek, prohlédly si některá digitální zařízení a pak už vytvářely dvojice - pojem a jeho vysvětlení (využití) a fotografie.

"Některé pojmy jsme si pomocí překladače Googlu našli i v angličtině, abychom mohli použít co nejlepší fotografii. V Quizletu jsme si všechny naše sady nakombinovali dohromady a nakonec si vyzkoušeli jsme hru Scatter. Další týden si naši sadu zahráli páťáci v rámci hodiny informatiky. Postup jim vysvětlil Matyáš s Verčou."

Celá sada je přístupná zde.

Prohlédněte si video

Doplň nebo inovuj IN-Generation vlastním materiálem

Žáci ze třídy VIII. B připravili sadu vlastních materiálů zaměřenou na téma Digitální svět. V rámci hodin informatiky nejprve vyfotografovali různá digitální zařízení, jejich názvy připravili na lístečky. Pomocí aplikace ChatterPix Kids „namluvili“ jednotlivá zařízení.

Pak už stačilo jen pozvat žáky 3. třídy a vysvětlit jim úkol. A velká hra mohla začít. Poznáte také všechna zařízení jako třeťáci? Vyzkoušejte si to zde.

Prohlédněte si video z přípravy, tvorby a ověření sady.