Matematické soutěže

Okresní kolo Pythagoriády

V úterý 12. května 2015 se konalo okresní kolo Pythagoriády, ve kterém naši školu reprezentovali úspěšní řešitelé školního kola: O. Lukeš (VI. A), A. Plevač (VIII. A), M. Strnad (VIII. B) a J. Štál (VIII. A). V časovém limitu 60 minut řešili celkem 15 úkolů.

Výborného výsledku dosáhli ve svých kategoriích

• Ondřej Lukeš, 3. místo, úspěšný řešitel, 11 bodů
  • Antonín Plevač, 6. místo, úspěšný řešitel, 10 bodů

Blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Na konci měsíce března se žáci 1. a 2. stupně zapojili do dvou matematických soutěží.

Matematický klokan

Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci.

Soutěžící jsou rozděleni do kategorií:

• Klokánek (4. - 5. třída ZŠ)
  • Benjamín (6. - 7. třída ZŠ)
  • Kadet (8. - 9. třída ZŠ)

V časovém limitu řeší soutěžící 24 testových úloh, vybírají jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává.

Nejúspěšnější řešitelé: B. Smolařová, V. Dvořáková (VII. A), L. Reich (VII. B), T. Radová (IX. A).

Pythagoriáda

Soutěžící 5.-7. ročníku řeší 15 úloh; soutěžící 8. ročníku vzhledem k obtížnosti zadání mají jen 12 úloh. Časový limit na vyřešení úloh je 60 minut. Při řešení úloh není dovoleno používat tabulky ani kalkulačky.

Úspěšní řešitelé: Ondřej Lukeš (VI. A), A. Plevač (VIII. A), M. Strnad (VIII. B) a J. Štál (VIII. A).

Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole.