Office Arena 2016

Barbora Duchková (IX. A) reprezentovala v pondělí 16. května 2016 naši školu a Plzeňský kraj v celostátním finále soutěže Office Arena 2016, které se konalo v prostorách společnosti Microsoft v Praze.
Barbora představila svůj projekt Strelície - sportovní odpoledne pro děti z okolních škol, který vytvořila v aplikacích Word, Excel a Power Point, doplnila ho vlastním videem, logem i dalšími multimediálními prvky.

Finále ověřilo schopnost jednotlivých soutěžících prezentovat vlastní projekt před odbornou porotou.
Mezi hlavní kritéria hodnocení patřila:

• elektronická a stylistická úroveň
  • kultivovanost jazykového projevu, spisovnost
  • náročnost zpracování prezentace
  • obsahová a formální stránka prezentace
  • dodržování typografických pravidel a bibliografické citace včetně odkazů
  • promyšlená a logická struktura vystoupení
  • využití multimediálních prvků v prezentaci (video)
  • dodržení časového limitu osm minut

Děkujeme Báře za úspěšnou reprezentaci školy a blahopřejeme k výbornému výkonu před porotou.

Blahopřejeme Báře Duchkové (IX. A), která zvítězila v krajském kole soutěže Microsoft Office Arena 2016 a postoupila do celostátního kola.
Krajské kolo se uskutečnilo v úterý 12. dubna 2016 na Střední škole zemědělské a potravinářské v Klatovech.

Zadání krajského kola ZŠ (kategorie A)

Školní kolo

Soutěž Office Arena dává žákům a studentům možnost otestovat své dovednosti v práci s aplikacemi Office a získat zpětnou vazbu pro další zlepšení. Cílem soutěže je motivovat žáky základních a studenty středních škol všech krajů České republiky k práci s moderními informačními technologiemi a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale i při vstupu na pracovní trh. Neméně důležité je dlouhodobé porovnání úrovně žáků a studentů v oblasti komunikačních dovedností a používání informačních technologií. (webové stránky soutěže)

Cílem soutěžního projektu ve školním kole bylo naplánovat soutěžní odpoledne pro žáky z pěti škol. Jednotlivé úkoly žáci zpracovávali v programech MS Office a odevzdávali prostřednictvím úložiště OneDrive:

• Word (celkový popis projektu)
  • Excel (finanční náklady soutěže)
  • PowerPoint (prezentace celého projektu)

Zadání školního kola ZŠ (kategorie A)

Více informací zde