Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět ve školním roce 2014/15

Naše škola se 7. rokem zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět. Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů a zajištění recyklace drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií. Naše škola je vybavena sběrnými nádobami na použité baterie, drobná elektrozařízení a tonery, nově jsme získali tubus na sběr baterií.
Celkem se podařilo odeslat 124 kg drobného elektrozařízení, dále počítače a další vyřazené elektrozařízení z majetku školy.

V rámci oslav 50. výročí založení 10. ZŠ proběhly tyto akce:
a) 50 kg baterií = 50 let školy
Během září a října jsme se pokusili v rámci oslav 50. výročí naší školy shromáždit 50 kg baterií. Nakonec se podařilo odeslat z naší školy celkem 243 kg baterií. Článek o akci byl zveřejněn na FB profilu projektu Recyklohraní.

b) 50 mobilních telefonů = 50 let naší školy
Až do konce ledna 2015 se žáci, učitelé a rodiče účastnili akce zaměřené na zpětný odběr mobilních telefonů.
Celkem se podařilo odeslat 78 mobilních telefonů. Největší zásluhu na úspěchu této akce mají žáci IV. A třídy - shromáždili celkem 48 mobilů. Žáci VIII. B před odesláním podrobně prozkoumali obsah mobilních telefonů a tabletů a zpracovali téma: Jaké cenné suroviny najdeme v mobilním telefonu

Naši žáci se zapojili do projektů, pokusů, soutěží, výtvarných či fotografických úkolů, které organizátoři projektu průběžně zadávali. Jednalo se o tyto úkoly:

• Ovocná výzva
  • Blackout
  • Světlo
  • Pomocníci

Nejaktivněji se na plnění úkolů podílely třídy V. B s paní učitelkou Steinigerovou a IX. B v rámci hodiny chemie s paní učitelkou Švambergovou.
Za jednotlivé úkoly, odeslané baterie, mobilní telefony a drobná elektrozařízení škola získává body. Ty jsme v letošním roce proměnili za společenské hry, psací, výtvarné a sportovní potřeby pro zapojené třídy a jednotlivce.
Informace o všech aktivitách v rámci projektu Recyklování byly průběžně zveřejňovány na webových stránkách školy.