Safer Internet Day 2017

Podobně jako v předchozích letech se i letos žáci a učitelé naší školy zapojili svými aktivitami do Dne bezpečnějšího internetu 2017 (SID 2017).

Letošní Den bezpečnějšího internetu 2017 se konal v úterý 7. 2. 2017 a jeho hlavní téma je: "Chraň svá data, chráníš tím sebe a své blízké".

Tématem je ochrana osobních dat a s ní související ochrana osobního prostoru na internetu. Stále častěji se setkáváme s případy, kdy především mladí uživatelé internetu berou šíření svých osobních údajů na lehkou váhu, vůbec se o ně nestarají a je jim naprosto lhostejné, kde se objevují jejich fotografie.

Naším cílem budou aktivity směřující k seznámení s pravidly ochrany osobních dat:

• jak pracovat s hesly a jak si je chránit
  • jaké informace je a není vhodné sdílet na sociálních sítích
  • komu a jaké informace mohu sdělovat
  • jak mohu pracovat s fotografiemi, jaké fotografie je a není vhodné v prostředí internetu sdílet
  • jak komunikovat se známými pouze z prostředí internetu
  • na co si mám dávat při internetové komunikaci největší pozor

Během celého února se žáci a učitelé v rámci besed, přednášek a diskusí zaměřili ve svých aktivitách na vytváření vlastního mediálního sdělení - vytvořili plakáty, slovní mraky, prezentace.