Soutěž SAPERE – vědět, jak žít

V letošním školním roce se žáci 1. a 2. stupně naší školy účastní soutěže „SAPERE – vědět, jak žít“, kterou vytvořila společnost COFET, a.s. Soutěž klade důraz na rozvoj teoretických a praktických znalostí z oblasti zdravé výživy včetně zdravého životního stylu a doplňuje tak vhodně podporu rozvoje chuťových a dalších smyslů.

Celostátní kolo

V úterý 28. dubna 2015 se zástupci naší školy zúčastnili v kongresovém sále (refektáři) historického areálu EMAUZY v Praze celostátního kola soutěže za účasti zástupkyně MŠMT ČR PaedDr. Miroslavy Salavcové.
V jednotlivých otázkách rozhodovala kromě správnosti odpovědi i rychlost odeslání. Eliška, Alžběta i Tomáš si vedli velmi dobře a ve své kategorii obsadili výborné 3. místo. Blahopřejeme.

Krajské kolo

V březnu tým 1. stupně ve složení Štěpán Jindra (IV. A), Eliška Sýkorová, Tomáš Janda (oba V. B), Alžběta Šlapáková (V.A) reprezentoval naši školu v krajském kole soutěže. Žáci se umístili na 1. místě a postupují do celostátního finále mezi 5 nejúspěšnějších školních týmů z celé ČR. Blahopřejeme a držíme palce v úterý 28. dubna v prostorách historického areálu EMAUZY v Praze.

Okresní kolo

V únoru se družstva žáků 1. a 2. stupně zúčastnila okresního kola, žáci 1. stupně svoji kategorie vyhráli a postoupili do kola krajského, tým 2. stupně skončil na 2. místě. Blahopřejeme.

Školní kolo

Od října do prosince se žáci naší školy zúčastnili školního kola soutěže „SAPERE – vědět, jak žít“. Školního kola soutěže se zúčastnili žáci 4. - 5. tříd, kteří odpovídali online na 10 otázek v časovém limitu 30 minut. Pro žáky 2. stupně bylo připraveno celkem 12 otázek. Nejúspěšnější jednotlivci vytvořili školní tým, který reprezentoval naši školu v okresním kole.

Tým 1. stupně:

• Štěpán Jindra (IV. A)
  • Eliška Sýkorová (V. B)
  • Tomáš Janda (V. B)
  • Alžběta Šlapáková (V. A)

Tým 2. stupně:

• Aleš Zelenka (VIII. B)
  • Jáchym Lhoták (VIII. B)
  • Tereza Majerová (VIII. B)
  • Ta Anh Duy (VIII. B)