Trénink s olympionikem

Již třetím rokem se 10. ZŠ zapojila do sportovního projektu pro školy SAZKA OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE. Žáci po splnění osmi disciplín získají formou sportovního vysvědčení analýzu svých fyzických předpokladů a dozví se, jaký jsou sportovní typ. Na základě těchto výsledků dostanou doporučení, do jakých pohybových aktivit by bylo nejlepší, díky jejich somatotypu, se zapojit. Získají i odkaz na nejbližší sportovní kluby v jejich okolí, které tyto aktivity provozují.
Žáci mají zároveň srovnání, jak jsou na tom se svojí fyzickou zdatností oproti stejně staré populaci dětí. Ve vysvědčení najdou i návody, jak zdokonalit některé pohybové schopnosti, ve kterých zrovna neuspěli.
Tým Sazka olympijského víceboje odměňuje nejaktivnější školy v tomto projektu možností doplnění sportovního vybavení školy a také tréninky s olympioniky přímo ve škole.
I nám se podařilo takovéto setkání získat a na naši školu v úterý 25. 10. 2016 zavítala úspěšná plážová volejbalistka Kristýna Kolocová (5. na OH v Londýně) a spolu s ní sedminásobný mistr světa ve freestyle footbagu Honza Weber (Hakisák), který byl zároveň moderátorem celé akce a dětem předvedl některé své triky i svou vítěznou sestavu z mistrovství světa.
Společně s dalšími třemi trenéry Sazka olympijského víceboje připravili pro 1. a 2. třídy „opičí dráhu“. Pro ostatní děti uspořádali sportovní klání. Družstva, složená z žáků a žákyň 3. – 9. tříd,  bojovala o vítězství na několika stanovištích, která pro ně tento tým připravil. Za svoji snahu bylo vítězné družstvo i družstva méně šťastná, odměněny drobnými dárečky. V závěru byla uspořádána autogramiáda a všichni měli také možnost se s členy olympijského týmu vyfotit.

Chtěla bych celému týmu Sazka olympijského víceboje poděkovat za to, co pro děti dělají. Moc si vážím toho, že tak významní sportovci, kteří jsou známi ve světě, nelitují času, aby potěšili a motivovali žáky na obyčejných základních školách. Děkuji Kristýnce Kolocové, které neváhala a prošla celou školu a pozdravila tak i ostatní děti, které se z kapacitních důvodů nemohli setkání v tělocvičně zúčastnit. Opravdu to všechno je pro děti obrovská motivace a já jsem moc ráda, že k nám již podruhé tým Sazka olympijského víceboje zavítal. Určitě se budeme snažit i dál.
(V loňském školním roce žáci 9. tříd za své video na téma „To je basketbal“ vybojovali pro naši školu setkání s Kateřinou Elhotovou, naší vrcholovou basketbalistkou).

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.