Vyhlášení výtvarné soutěže Plzeň v pověstech

Do soutěže přišlo okolo 100 výtvarných prací od dětí z plzeňských škol. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích:

• I. kategorie: 1. - 5. třída
  • II. kategorie: 6. - 9. třída

I. kategorie, ve které měli žáci ztvárnit vybranou postavu z pověsti,  se zúčastnilo 7 plzeňských škol (1. ZŠ, 10. ZŠ, 22. ZŠ, ZŠ a MŠ Plzeň Božkov, 25. ZŠ, 21. 28. ZŠ a ZUŠ Chválenická - 40 výtvarných děl), do II. kategorie, která měla ztvárnit vybranou pověst ve formě komiksu, se zapojilo 5 škol (1. ZŠ, 10. ZŠ, 14. ZŠ, 28. ZŠ a ZUŠ Chválenická – 70 výtvarných děl).

Celkem se tedy do soutěže zapojilo 8 plzeňských škol.

Na posouzení děl a jejich vyhodnocení s námi spolupracovaly O. Kezniklová a D. Raunerová ze soukromé SUPŠ Zámeček. Všechna došlá díla byla vystavena ve výtvarné učebně naší školy. Uvažujeme i o jejich dalším vystavení v prostorách plzeňské radnice spolu s výtvarnými díly z předešlého ročníku. Nejlepší díla byla oceněna a ceny předány ve středu 25. 6. 2014 v přízemí naší školy (učebna IC). Zároveň bylo účastníkům umožněno prohlédnout si výstavku všech děl v učebně Vv.

Seznam oceněných si prohlédněte zde.